2

Všetci vieme, že narodeniny patria k významným životným udalostiam, dokonca je to udalosť, na ktorú sa nezabúda. Práve preto som sa rozhodol vybrať taký darček pre manželku, ktorý je vhodným darom na všetky príležitosti. Šperkom sa nedá nič pokaziť.
Anka oslávila 30. narodeniny. Ako každá žena, aj ona chce byť vždy krásna a niečím výnimočná. Práve preto som sa rozhodol, že jej kúpim šperk. Anka s radosťou nosí prstene a podľa mňa má doma celkom veľkú kolekciu. Samozrejme, ako hovorí ona, kolegyne – priateľky – známi ich majú oveľa viac.

Netreba zabudnúť na fakt, že som muž a čo sa týka doplnkov, som úplný alnalfabet. Aké prstene mám kúpiť? Aký štýl? Aké prstene sú ideálne pre modernú, vždy veselú a dynamickú ženu?

ružové prstene

Našťastie Bialu šperky ponúkajú prstene rôznych kategórií. Napriek tomu, že šperkom vôbec nerozumiem, podarilo sa mi nájsť taký, ktorým som dokázal Anku prekvapiť, dokonca ma aj pochválila za správny výber. Ako prvé som vybral cenovú kategóriu. A tu prišlo prekvapenie: najdrahší prsteň stál dvadsať Euro – hmm, celkom fajn. Aj tak chcem Anku zobrať na dlhý víkend do Tatier a určite jej kúpim v deň jej narodenín aj obrovskú kyticu tridsiatich červených ruží a pripravím pre ňu romantický večer . Avšak nevedel som, aký typ prsteňa uprednostňuje: dvojitý, mini, široký, úzky, strieborný, pozlátený, s krýštálikmi, bez… Bože, tých kategórií je viac než dosť. A vtedy prišla do obrazu Ankina najlepšia priateľka, jej mama. Teta Božka je presne ako Anka, len v o dvadsaťpäť rokov staršom vydaní. Presne vedela, po čom túži jej dcéra a tak som s jej pomocou vybral dva prstene, podľa mojej mienky celkom „podarené“ a k tomu darčekovú poukážku.

Anka bola spokojná, aj ja som bol spokojný (samozrejme aj svokra, mám u nej ďalší červený bod) a výlet v Tatrách bol jeden z najlepších.